Хронікерс Черкаси

Інформаційний знак якості

На Черкащині судили лікаря, який видав підроблений висновок про відсутність сп’яніння у водійки

Суд визнав винним лікаря тальнівської лікарні у видачі неправдивого висновку щодо результатів медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння.

Про це йдеться у вироку Тальнівського районного суду, повідомляє Хронікерс.

У травні 2025 року лікар-ортопед-травматолог Тальнівської багатопрофільної лікарні проводив медичний огляд жінки, яку перевіряли на стан алкогольного сп’яніння.

Під час обстеження прилад «Драгер» показав 0,33 проміле алкоголю у видихуваному повітрі. Попри це, медик видав висновок про те, що жінка не перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

Суд дійшов висновку, що лікар склав завідомо неправдивий офіційний документ.

У судовому засіданні обвинувачений своєї вини не визнав. Він пояснив, що видавав висновок відповідно до власного трактування чинної інструкції та вважав, що обстежувана не перебувала у стані сп’яніння.

Втім, суд визнав його винним за ч. 2 ст. 358 КК України — підроблення офіційного документа.

Лікарю призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 3 400 гривень.