Соснівський районний суд Черкас визнав винною російську блогерку у фінансуванні дій, спрямованих на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу України.
Про це повідомили у Черкаській обласній прокуратурі, передає Хронікерс.
З 2022 року жінка неодноразово перебувала на тимчасово окупованій території Донецької області, зокрема поблизу позицій незаконних збройних формувань.
Блогерка передавала російським військовим та підконтрольним їм формуванням кошти, безпілотники, засоби зв’язку, магазини для стрілецької зброї, бронежилети та інше спорядження.
Також, через свої сторінки у YouTube та «ВКонтакте» вона поширювала проросійські наративи та інформаційну підтримку дій держави-агресора.
Суд визнав жінку винною за ч. 3 ст. 110-2 КК України та призначив покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Крім того, її позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки.

